Profesjonaliści dzielą się swoimi tajemnicami mody

Tyle osób ma wrażenie, że nie wie wystarczająco dużo o modzie. Dobry zmysł mody naprawdę wymaga tylko wiedzy o kilku podstawowych rzeczach. Ten artykuł pomoże Ci odzyskać dla siebie wygląd modnego stylu.

Akcesoria są twoim najlepszym przyjacielem. Możesz wziąć każdy stary strój, który byłby dość nudny lub zwykły na własną rękę i ubrać go w niesamowite akcesoria. Dodaj idealny naszyjnik lub broszkę do małej czarnej sukienki, a już wziąłeś ten LBD od średniej do niesamowitej w dwie sekundy płasko.

Skopiuj wygląd za mniej. Jeśli zobaczysz swój ulubiony wygląd w magazynie mody high-end lub zauważysz swoją ulubioną celebrytkę, za którą warto umrzeć, nie zakładaj automatycznie, że jest on poza Twoim budżetem. Często możesz stworzyć bardzo podobny wygląd za dużo mniej, jeśli chcesz się rozejrzeć.

Aby dodać odrobinę “wiosny” do Twojej garderoby, wybierz w tym sezonie miętową zieleń. Ta miękka zieleń wygląda wspaniale sama w sobie lub w połączeniu z innymi kolorami, takimi jak neutralny i innymi stonowanymi odcieniami. Znajdziesz ją w różnych odcieniach i we wszystkim, od sukienek po buty.

Dobrą wskazówką mody jest rozpoczęcie eksperymentowania z Twoim stylem, jeśli znudziłaś się już swoją szafą. Możesz to zrobić po prostu wypróbowując nowy typ ubioru, którego nigdy wcześniej nie nosiłaś, np. szalik czy pewien rodzaj sukienki. To na pewno odświeży Twoją garderobę.

Kiedy jesteś w sklepie z makijażem, ważne jest, abyś ciągle myślała o tym, co chcesz, aby Twój makijaż zrobił dla Ciebie. Pomoże Ci to znaleźć odpowiedni makijaż dla Twojego stylu i pomoże w zakupie właściwej rzeczy. Na przykład, powinnaś rozważyć nadchodzące wydarzenia i jaki styl chcesz przedstawić.

Jeśli chodzi o zakupy, upewnij się, że przed wyjazdem stworzysz listę, która pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać Twój czas. Jest to ważne, abyś mógł skupić się na tym, co musisz kupić i pomóc trzymać się z dala od rzeczy, które mogą być stratą pieniędzy i miejsca w szafie.

Trzymaj pod ręką kilka par klasycznych butów w tradycyjnych kolorach. Bawiąc się różnymi stylami, w których buty przychodzą jest zalecane, ale zawsze miło jest mieć parę butów, które mogą iść z prawie każdą sukienką lub spodniami. Nie unikaj zmieniających się trendów, ale zachowaj również klasyczne dodatki w swojej szafie.

Spróbuj użyć szalika, aby poprawić wygląd swojego stroju. Szale mogą być subtelne lub mogą być odważne. Mogą być kawałkiem, który łączy wszystko razem lub kawałkiem, który rujnuje cały zespół. Spróbuj znaleźć kolor, wzór, nadruk lub tkaninę, która dopełnia to, co masz na sobie.

Jedna wielka rada dotycząca mody to pewność, że jesteś w pełni przygotowana do zakupów podczas wizyty w garderobie. Jest to ważne, ponieważ chcesz mieć przy sobie wszystko, co będziesz nosić, kiedy wyjdziesz na zewnątrz, abyś wiedziała, czy jest to dobre dopasowanie do Twojego ciała i Twoich dodatków.

Jeśli masz 40 lat lub więcej, wiedz, że nadal możesz być modna jak na swój wiek. Nie oznacza to, że powinnaś ubierać się tak, jak w wieku 20 lat, ale możesz dokonywać mądrych wyborów dotyczących mody. Dla kobiet w średnim wieku, V-neck topy z kardiganami lub marynarki z parą spodni sukienki jest ładny wygląd.

Aby uzyskać efekt wyszczuplenia, stwórz bloki kolorów. Na przykład, załóż spódnicę, wąż i buty, które są w tym samym kolorze. W ten sposób stworzysz wizualne wrażenie klocka koloru, który sprawi, że będziesz wyglądać szczuplej niż jesteś w rzeczywistości. Może to być również sposób na odważne stwierdzenie.

Sposób, w jaki nosisz swoje włosy, daje ludziom wiele informacji. Jest to zatem ważne, ponieważ Twoja fryzura rzeczywiście Cię reprezentuje. Kobieta, która zmierza w kierunku świata korporacji, chciałaby wybrać bardziej klasyczny styl, na przykład boba do ramion. Zapracowana mama może woleć mniej kłopotliwe mycie i noszenie włosów.

Jeśli zastosujesz się do zawartych w niej wskazówek, zwrócisz uwagę i pochwalisz swoje wybory dotyczące mody. Ludzie mogą się z Tobą nie zgadzać, ale kiedy pokażesz, że potrafisz wybierać rzeczy, które świetnie na Tobie wyglądają, sprawy się uspokoją i uciszą!