Przydatne informacje dla nowicjusza – Ogrodnika Ekologicznego

ogród

Czy zawsze chciałeś mieć piękne łóżko z różami, ale nie jesteś pewien, jak sprawić, by rosły? Jeśli tak, możesz potrzebować kilku wspaniałych porad z zakresu ogrodnictwa ekologicznego. Bez względu na to, czy próbujesz uprawiać kwiaty, czy rzędy cebuli, te wskazówki mogą pomóc Ci w rozpoczęciu pracy w całkowicie naturalnym, organicznym ogrodzie.

Zużyte fusy z herbaty i kawy wzbogacają glebę. Zarówno fusy z kawy, jak i z herbaty są wspaniałym dodatkiem, gdy trzeba podnieść kwasowość gleby. Jeśli gleba jest pH zrównoważone, dodanie herbaty i kawy jest dobre, jak kwiaty, takie jak rododendrony i azalie, a owoce, takie jak borówka, docenić gleby, która jest po kwaśnej stronie. Możesz pracować ziemi do gleby przed posadzeniem ogrodu, lub posypać trochę wokół istniejących roślin raz w tygodniu lub tak.

Podczas sadzenia warzyw w ogrodzie należy pamiętać, że niektóre rośliny nie rosną dobrze razem, podczas gdy inne tak. Pamiętaj, że niektóre rośliny nie mogą być sadzone obok siebie, więc musisz unikać pewnych kombinacji. Na przykład brokułów nie można sadzić obok pomidorów i tak dalej.

Zainwestuj w dobrą parę rękawic ogrodniczych, aby chronić swoje ręce podczas pracy na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy pracujesz z roślinami z kolcami, czy z nawozem, rękawice mogą ochronić Twoją skórę przed uszkodzeniami zarówno roślin, jak i chemikaliów. Doskonale chronią również dłonie przed brudem i plamami z soków i znacznie ułatwiają sprzątanie.

Jeśli chodzi o ogrodnictwo kwiatowe, warto pomyśleć o sadzeniu bylin, a nie jednorocznych. Cykl życia jednego roku trwa najwyżej jeden rok, co może być stratą pieniędzy i czasu. Byliny wracają rok po roku nawet na cztery lata, co oznacza mniej czasu na sadzenie każdego roku, a więcej na cieszenie się nimi.

Wiele osób uważa, że najlepsze zielone ogrody zaczynają się od nasion, a nie od roślin. Rozpoczynając nowy ogród, najbardziej przyjaznym dla środowiska sposobem jest rozpoczęcie od nasion. Ponieważ tworzywa sztuczne znajdujące się w szkółkach nie są zbyt często poddawane recyklingowi i dlatego zazwyczaj kończą się na wysypiskach, należy zacząć od nasion lub zakupić je od szkółek, które używają naturalnych materiałów w opakowaniach swoich roślin.

Używaj używanych rajstop na dwa korzystne sposoby w ogrodnictwie. Zawijanie i zawiązywanie starych kawałków mydła w rajstopy pozwala na szorowanie uporczywej ziemi w brudzie z rąk, bez konieczności stosowania kosztownych mydeł ogrodowych. Rajstopy można również wykorzystać do zapakowania woreczków z naparstkami i melonami, ponieważ rosną one w celu zapewnienia im większego oparcia na pnączu, a słońce nadal może przedostawać się przez pończochy.

Jeśli musisz zrobić trochę ogrodnictwa wokół swojego domu, ważne jest, abyś nosił środek odstraszający owady. Komary mogą przenosić choroby, które mogą sprawić, że będziesz bardzo chory. Po prostu rozpylając jakiś środek odstraszający owady, chronisz się przed możliwością zarażenia się niebezpieczną chorobą, taką jak wirus zachodniego Nilu.

Wielką zaletą tych wskazówek jest to, że zajmują się one ogrodnictwem ekologicznym w ogóle. Więc nie ma znaczenia, czy planujesz uprawę owoców, warzyw, drzew, krzewów lub kwiatów, wskazówki w powyższym artykule pomogą Ci zacząć. Twój kciuk nie zazieleni się z dnia na dzień, ale zaczniesz uczyć się jak uprawiać ekologicznie.