Wskazówki, które pomogą Ci z Twoim osobistym budżetem

finanse

Większość ludzi zgodziłaby się, że bez wielkiego oparcia w sferze finansów osobistych, życie na pewno będzie trudną podróżą. Aby przygotować się do tej przygody, należy zebrać jak najwięcej wiedzy na temat kwestii finansowych. Weź sobie do serca następujące pomysły i wskazówki, a będziesz na dobrej drodze do osiągnięcia statusu eksperta.

Jeśli chodzi o własne finanse, zawsze bądź zaangażowany i podejmuj własne decyzje. Chociaż to jest w porządku, aby polegać na poradach od swojego brokera i innych specjalistów, upewnij się, że jesteś tym, który podejmie ostateczną decyzję. Grasz własnymi pieniędzmi i tylko Ty powinieneś decydować kiedy jest czas na kupno, a kiedy na sprzedaż.

Nigdy nie jest za wcześnie, aby oszczędzać na przyszłość. Nawet jeśli dopiero co ukończyłeś studia, rozpoczęcie małego miesięcznego programu oszczędnościowego zsumuje się z upływem lat. Małe miesięczne wpłaty na konto emerytalne składają się na znacznie więcej w ciągu 40 lat niż większe kwoty mogą się składać w ciągu 10 lat i mają tę dodatkową zaletę, że jesteś przyzwyczajony do życia za mniej niż całkowity dochód.

Siedzenie w domu może być cenną usługą do zaoferowania jako sposób na zwiększenie własnych finansów osobistych. Ludzie będą skłonni płacić za kogoś, komu mogliby zaufać, aby przejrzeć swoje rzeczy, gdy ich nie ma. Trzeba jednak zachować ich wiarygodność, jeśli chce się ich zatrudnić.

Upewnij się, że zawsze płacisz swój czynsz na czas. Wynajmujący są bardziej skłonni pomóc najemcom, którzy są z nimi w dobrej sytuacji. Jeśli każesz im czekać na czynsz w dodatkowym czasie, możesz zagwarantować, że gdy będziesz miał problem, nie będą się spieszyć z pomocą.

Sposobem na zdobycie pieniędzy i bycie bogatym jest wydawanie mniej niż to, co przychodzi. Wydając pieniądze w chwili ich otrzymania, jest prawie niemożliwe, aby stopniowo budować bogactwo. Obliczyć swój dochód i strzelać, aby wydać o wiele mniej niż to.

Jeśli masz dzieci, zacznij oszczędzać bardzo wcześnie na studia. Robiąc to, będziesz w stanie zmaksymalizować złożone odsetki, a to pomoże ci sprostać rosnącym kosztom nauki na studiach. Nawet jeśli nie masz dzieci w tej chwili, ale planujesz to w przyszłości, możesz zacząć odkładać trochę pieniędzy.

Stwórzcie aktualny plan finansowy. Pozwoli ci to zobaczyć, jak sobie radzisz we wszystkich obszarach swoich finansów. Przejrzyj wszystkie plany ubezpieczeniowe, podatki dochodowe, plany dotyczące nieruchomości i emerytur, inwestycje, oszczędności i bieżące zadłużenie. Bądź konkretny w swoich celach i bądź realistyczny. W przypadku bardziej złożonego planowania finansowego, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług CPA.

Nie powinieneś się wzbraniać przed poprawą sposobu, w jaki radzisz sobie z finansami osobistymi tylko dlatego, że wcześniej zaniedbałeś ten temat. Jeśli zaczniesz teraz, bez względu na to, w jakim jesteś wieku, będziesz bardziej przygotowany w późniejszym okresie życia. Nie ma czegoś takiego jak zły punkt wyjścia, jeśli chodzi o finanse.

Nigdy nie zaciągaj kredytu dla przyjaciela lub członka rodziny, chyba że jesteś gotów i w stanie spłacić go w całości. Nawet najlepsze intencje mogą doprowadzić do finansowej ruiny, jeśli coś się wydarzy, a twoja ukochana osoba nie będzie w stanie spłacić. Może to nie tylko nadwyrężyć twoje finanse, ale także twój związek.

Zastanawiając się nad przeprowadzką do innego stanu, aby podjąć lepiej płatną pracę, nie zapominaj o potencjalnie wyższych kosztach utrzymania. Zanim podejmiesz decyzję, przyjrzyj się kosztom mieszkania, artykułów spożywczych, rozrywki i innym rzeczom.

Spróbuj podnieść swoją ocenę zdolności kredytowej do 740 lub więcej, jeśli chcesz zakwalifikować się do kredytu hipotecznego z dobrym oprocentowaniem. Jeśli taka jest Twoja ocena kredytowa, będziesz mógł uzyskać dobre oprocentowanie kredytu hipotecznego. Jeśli to możliwe, popraw ocenę zdolności kredytowej przed złożeniem wniosku o kredyt. Nie powinieneś ubiegać się o kredyt hipoteczny, gdy masz zły kredyt, chyba że jest to konieczne!

Jeśli myślisz o uzyskaniu kredytu hipotecznego, porównaj stopy procentowe i inne wydatki. Na przykład, możesz płacić punkty zniżkowe za spłatę kredytu hipotecznego, aby z czasem stać się tańszym. Weź pod uwagę, jak długo będziesz mieszkał w swoim domu, aby znaleźć najlepszy rodzaj kredytu hipotecznego.

Używaj wszelkich kart kredytowych, które zamierzasz zatrzymać. Wydawcy kart kredytowych mogą i powinni zamknąć lub zmniejszyć linie kredytowe dla kont, które nie są opłacalne. Jednakże, chociaż najlepiej jest używać każdej karty kredytowej regularnie, powinieneś spłacać ją w całości co miesiąc, aby uniknąć konieczności płacenia jakichkolwiek odsetek. Oczywiście, trzeba mieć budżet, który pozwala na miesięczną płatność kartą kredytową i trzeba się go trzymać.

Jeśli starasz się oszczędzać pieniądze, powinieneś wybrać cel i oszczędzać na jego realizację. Będziesz planować swoje oszczędności wokół określonej kwoty. Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie, jeśli w najbliższej przyszłości planujesz dokonać dużego zakupu. Istnieją różne strategie długoterminowych oszczędności.