Lot balonem – dlaczego warto polecieć?

lot balonem

Loty balonowe, organizowane przez profesjonalnych przewoźników, dostarczają wyjątkowych wrażeń i wspomnień, ale również zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Lot na dużej wysokości umożliwia podziwianie pięknych widoków na świeżym powietrzu.

Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie chętnie poszukują ciekawych i ekscytujących sposobów spędzania wolnego czasu. Jedną z bardziej interesujących i atrakcyjnych aktywności jest lot balonem oferowany przez wiele profesjonalnych firm. Okazuje się, że taka forma rozrywki posiada wiele istotnych atutów. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na temat lotów balonem, jak również podstawowych zalet tej formy aktywności.

Loty balonowe, organizowane przez profesjonalnych przewoźników, dostarczają wyjątkowych wrażeń i wspomnień, ale również zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Lot na dużej wysokości umożliwia podziwianie pięknych widoków na świeżym powietrzu. Z kosza często widać zwierzęta w ich naturalnym środowisku, takie jak sarny, dziki, a nawet wilki. Loty balonem na ogrzane powietrze są, wbrew pozorom, bardzo spokojne. Balon porusza się wraz z prędkością wiatru, a jest to zazwyczaj ok. 5-15 km/h. Dlatego bardzo często spokojny lot balonem stanowi skuteczny element terapii lęku wysokości. Zdarza się, że pasażerowie z lękiem wysokości decydują się na lot, ale będąc już w koszu w powietrzu, lęku już nie odczuwają.

Wiele osób poleca loty balonem z profesjonalnymi przewoźnikami, takimi jak firma DreamBalloon, ze względu na profesjonalną organizację całego przedsięwzięcia. Firmy obsługujące takie loty zapewniają wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa i organizują szkolenia pasażerów przed lotem. Loty mogą być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, ale do pilota zawsze należy sprawdzenie prognoz i obecnej sytuacji pogodowej bezpośrednio przed lotem. Balony to niezwykle proste i bezpieczne statki powietrzne, jednak są nieco bardziej uzależnione od dobrej pogody niż, na przykład, samoloty. Balony na ogrzane powietrze zazwyczaj latają wcześnie rano lub na 2h przed zachodem słońca. Loty nie powinny być przeprowadzane gdy występuje deszcz, zagrożenie burzowe, silny wiatr.

Lot balonem to świetny pomysł na prezent dla siebie ale również dla bliskiej osoby. Znalezienie ciekawych ofert, obejmujących taką formę rozrywki, nie jest trudnym zadaniem. Bogatą ofertę znajdziecie tutaj – lot balonem prezent, pod tym hasłem kryje się bowiem pomysł na fantastyczną przygodę, firma ta specjalizuje się w organizacji takich lotów zgodnie ze standardami bezpieczeństwa oraz wymaganiami klientów.

Podarowanie lotu balonem może wydawać się dość kosztownym prezentem. Należy jednak pamiętać, że nadal jest to statek powietrzny, który wymaga pilota, załogi i utrzymania. W Polsce cena lotu to około 650-700 złotych. Można znaleźć również tańsze bilety, ale często zdarza się, że czas oczekiwania na lot może być dłuższy, a bilet może być, na przykład, ważny tylko na loty w tygodniu, a nie weekendowe. Na stronie DreamBalloon można przeczytać ile kosztuje lot balonem i dlaczego ten rodzaj spędzania czasu wolnego jest dość kosztowny.

Dlaczego warto wybrać się na lot balonem z firmą DreamBallon?

Z usług tej firmy można skorzystać w północnej części Polski i zobaczyć panoramę takich miast jak: Bydgoszcz, Toruń, Koszalin, Słupsk i Gdańsk. Tak naprawdę można w indywidualny sposób dobrać nad jakim terenem w tej części Polski chcemy przelecieć. Ponadto, w przypadku firmy DreamBalloon, na lot balonem wcale nie trzeba długo czekać. Wiele firm balonowych funkcjonuje w taki sposób, że po zakupieniu biletu, pasażer musi czekać aż firma zgromadzi dostateczną liczbę pasażerów w jego rejonie i wtedy kontaktuje się z pasażerem w celu ustalenia terminu lotu. W DreamBalloon, każdy posiadacz biletu może samodzielnie wybrać miejsce i termin lotu spośród wszystkich publikowanych w tzw. kalendarzu lotów. Czas oczekiwania na wolne terminy to zazwyczaj 1-10 dni. W sezonie letnim zainteresowanie lotami jest znacznie większe, ale nowe loty są dodawane do kalendarza co 2-3 tygodnie, dlatego zawsze można coś dla siebie znaleźć.

Kupując bilet na lot balonem zostaniemy przywitani przez załogę i pilota na miejscu startu. Przed rozpoczęciem lotu zostaną nam przedstawione wszystkie procedury bezpieczeństwa. Po szkoleniu rozpocznie się lot, który będzie trwał około godziny. Chętne osoby będą mogły pomóc w całym procesie składania balonu, ale też zobaczą jak dokładnie należy to wykonać, aby balon się nie niszczył tak szybko. W ramach wykupionego vouchera będzie można uczestniczyć w pikniku, podczas którego można napić się szampana, ale też w tym samym czasie można odebrać certyfikat uczestnictwa w locie. Następnie pasażerowie są transportowani przez firmę na miejsce spotkania, gdzie większość pozostawiła samochody.