Piękno płynące z natury

masło kosmetyczne

Coraz popularniejszym trendem w pielęgnacji ciała i trosce o zdrowie jest powrót do naturalnych substancji o prozdrowotnych właściwościach. Przez wieki ekstrakty z roślin stanowiły podstawę wszystkich preparatów stosowanych zarówno w medycynie, jak i kosmetyków. Z czasem zostały zastąpione przez syntetyczne zamienniki, które były świadectwem postępu i nowoczesności. Jednak z czasem okazało się, że żadne sztuczne produkty nie zastąpią darów natury. Co w naturalnych kosmetykach stanowi o ich wyjątkowości? Gdzie można kupić wysokiej jakości produkty oparte na prostym i naturalnym składzie?

Naturalna pielęgnacja

Dzięki zastosowaniu substancji pochodzenia wprost z przyrody kosmetyki naturalne są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują podrażnień i doskonale pielęgnują skórę, a efekty ich stosowania są bardzo trwałe. W sklepie Naturqueen można znaleźć szeroki wybór kosmetyków naturalnych takich jak olejki do ciała i włosów, masła kosmetyczne, balsamy. Są to preparaty wyprodukowane z przebadanych składników, gwarantujących wysoką jakość i bezpieczeństwo. Kosmetyki naturalne mają w swoim składzie bogactwo substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe, flawonoidy oraz inne przeciwutleniacze. Skutecznie nawilżają i odżywiają skórę, pozwalają opóźnić procesy starzenia się i chronią skórę przed działaniem szkodliwych czynników takich jak promieniowanie UV, czy zanieczyszczenia powietrza. Naturalne oleje stanowią znakomitą barierę ochronną, wnikając w głąb skóry i włosów. Zawierają te same substancje, jak kwasy tłuszczowe, które występują w warstwie lipidowej naskórka, doskonale ją wzmacniając. Przewaga kosmetyków naturalnych nad ich syntetycznymi odpowiednikami polega również na tym, że są bezpieczne – z uwagi na prosty skład rzadziej wywołują alergie, nie podrażniają skóry, nie powodują przebarwień i nie zatykają porów, co jest częste w przypadku kosmetyków zawierających silikony.

Naturalna odpowiedzialność

Kosmetyki naturalne są nie tylko bezpieczne dla skóry i zdrowia. Są one także bezpieczne dla środowiska. Dzięki zastosowaniu tylko naturalnych substancji są w pełni biodegradowalne, ich produkcja nie przyczynia się do zwiększenia emisji CO2, w przeciwieństwie do produktów powstałych podczas skomplikowanych procesów chemicznych. Dodatkowo wykorzystanie naturalnych składników nie wpływa na degradację środowiska naturalnego, a wszystkie substancje pozyskiwane są w zrównoważonym procesie produkcji. Naturalna tu staje się nie tylko troska o zdrowie skóry i włosów, ale także o środowisko. Z natury bowiem pochodzą najbardziej zbawienne dla ciała substancje, dlatego tak ważne jest zachowanie jej w dobrym stanie.

Kosmetyki naturalne wchodzą przebojem na rynek i coraz większa grupa klientów docenia ich skuteczność. Używanie naturalnych preparatów nie jest obarczone ryzykiem wystąpienia niepożądanych efektów, zatem można czerpać z tego bogactwa, długo ciesząc się znakomitymi i trwałymi efektami ich działania. Wybór kosmetyków naturalnych to świadectwo odpowiedzialności za zdrowie swojej skóry oraz za dobrostan planety.