Paletyzatory Solema – czym się wyróżniają? Do czego można je wykorzystać?

Paletyzatory Solema

Szukasz maksymalnie kompaktowych, a zarazem automatycznych paletyzatorów na rynku? Jeśli tak, świetnie trafiłeś. Modele marki Solema to jedne z najlepszych urządzeń w swojej klasie, które wyróżniają się m.in. niezwykłą delikatnością obsługi oraz wyjątkową precyzją. W szczególności warto zwrócić uwagę na modele automatyczne, które wymagają najmniejszej ingerencji ze strony człowieka. Takie są właśnie paletyzatory Pluton.

Paletyzatory Solema Pluton – jak można je wykorzystać?

Czym wyróżnia się automatyczny paletyzator Pluton pośród innych, podobnych urządzeń? Przede wszystkim precyzyjnym działaniem, a do tego delikatnie, równo oraz stabilnie układa towar na palecie. Ruchy maszyny są kontrolowane przez serwomotory, dzięki czemu możliwa jest prosta, a zarazem dokładna kontrola funkcji oraz możliwość automatycznej zmiany formatu. Ponadto jest to najbardziej kompaktowe tego typu urządzenie na rynku, dzięki czemu można wykorzystać je nawet w wąskich przestrzeniach.

Paletyzator Solema Pluton doskonale sprawdzi się do:

  • paletyzowania książek w twardej i miękkiej okładce,
  • paletyzacji gazet, magazynów, katalogów i książek telefonicznych,
  • paletyzacji bloków szytych i klejonych,
  • paletyzacji stosów owiniętych w folię termokurczliwą,
  • paletyzacji pudełek kartonowych.

Można go wykorzystać w poligrafii i przetwórstwie papieru, ale też w wielu innych branżach.

Paletyzator automatyczny dla branży introligatorskiej

Żyjemy w świecie, w którym rządzą komputery i zegarki. Oznacza to, że obecnie najważniejsza jest szybkość, która jednocześnie powinna iść w parze z wysoką jakością. Jeśli chodzi o branżę introligatorską, szybkość i precyzja to absolutna podstawa. To z kolei sprawia, że automatyczny paletyzator Pluton spełni idealnie swoje zadanie w drukarni oraz introligatorni. Niewielkie gabaryty i łatwość transportu, w połączeniu z niesamowitą intuicyjnością użytkowania, powodują, że paletyzator Pluton jest świetną opcją i to nawet w tych miejscach, w których przestrzeń jest stosunkowo niewielka.

Automatyczny paletyzator dla przemysłu przetwórstwa papieru

Wraz z rozwojem zaawansowanych technologii możliwość automatyzacji pojawiła się (lub pojawia) w niemal każdym środowisku pracy. Bardzo ważną rolę w tym procesie odgrywa automatyczny paletyzator. W branży poligraficznej zastępuje on ręczną pracę operatora, który do tej pory wykonywał te żmudne czynności. Automatyczny paletyzator Pluton jest w stanie przemieszczać nawet wyjątkowo ciężkie paczki z niezwykłą precyzją i delikatnością.

Automatyczny paletyzator do pudełek

Paletyzator to również urządzenie układające i porządkujące pudła. Co więcej, robi to automatycznie i starannie, umieszczając je na palecie. Ważne jest to, że model Solema Pluton wyróżnia się łatwością obsługi. Wystarczy poznać zaledwie kilka zasad, aby w pełni móc wykorzystać jego potencjał. Można więc powiedzieć, że jest on maksymalnie przyjazny dla użytkowników, ułatwiając im wykonywanie bardzo różnych zadań.

Automatyczny paletyzator do książek

„Kto gromadzi książki, gromadzi pragnienia; a kto ma wiele pragnień, jest bardzo młody, nawet w wieku osiemdziesięciu lat”. Tym cytatem pisarz Ugo Ojetti uwielbiał podsumowywać to, czym dla wielu z nas jest czytanie. To właśnie z miłości do literatury i książek powstała linia automatycznych paletyzatorów Solema Pluton, które obchodzą się z książką w precyzyjny, a zarazem niezwykle delikatny sposób.

Paletyzatory Solema Pluton w Emergraf

Paletyzatory marki Solema z serii Pluton to wszechstronne urządzenia, które stanowią genialne wsparcie w wielu gałęziach przemysłu. Zaliczają się do tej grupy zarówno maszyny o wielkości standardowej, jak i te w wersjach mini czy maxi. Dzięki temu można dobrać idealny sprzęt do dysponowanej przez siebie przestrzeni. Dowiedz się więcej o paletyzatorach Solema Pluton i zadzwoń na numer 12 288 12 44 już dziś!