Porady dla osób korzystających z Internetu

strona www

Technologia porusza się w szybkim tempie, a nadążanie za nią może być frustrujące. Faktem jest, że firmie bez strony internetowej brakuje wielu klientów, że nie będą w stanie dostać się w inny sposób, więc wdrożenie technologii na Twoją korzyść jest ważne. Przeczytaj dalej, aby znaleźć kilka technik i sekretów, które pomogą Ci dostać się do gry.

Kiedy zastanawiasz się nad tym, jak zaprojektować stronę internetową, musisz pomyśleć o nawigacji. Chcesz, aby twoja nawigacja była łatwo dostępna i łatwa w użyciu. Umieść pasek nawigacyjny na każdej stronie w widocznym miejscu. Upewnij się również, że dobrze współgra z resztą strony i nie rozprasza odwiedzających.

Unikaj bezużytecznych skryptów. Skrypty takie jak liczniki i skrypty daty/czasu nie służą tak naprawdę żadnemu celowi, a ponieważ są to wszystkie skrypty JavaScript, mogą dodać kilka kilobajtów do rozmiaru pliku strony. Pozbycie się tych elementów zwalnia również miejsce na stronie głównej. Wymień te bezużyteczne skrypty na przydatne treści, które sprawiają, że użytkownicy wracają.

Nie próbuj za bardzo zmieścić się na jednej stronie podczas projektowania strony. Jeśli Twoja strona jest zbyt zajęta, załadowanie jej zajmie dużo więcej czasu i może przytłoczyć odwiedzających. Kiedy zamierzasz umieścić dużo treści, stwórz strony dla wszystkiego, co możesz, aby zmniejszyć bałagan na swojej stronie.

Nie należy lekceważyć wartości strony, która ładuje się szybko, bez spowolnienia. Jeśli twoja strona ładuje się wiecznie, umyją ręce od twojej strony i znajdą taką, która ładuje się w rozsądnym czasie.

Niech Twoje linki będą oczywiste. Klienci nie lubią spędzać czasu na brodzeniu po Twojej stronie w poszukiwaniu czegoś, co ich interesuje. Posiadanie mapy strony, jak również zapewnienie dużych, widocznych linków pomoże Twojemu widzowi znaleźć to, czego szuka, nie tracąc czasu na polowanie. Zaprowadź ich do swoich informacji.

Zbuduj swoją stronę internetową używając systemu zarządzania treścią. Wiedza jak zbudować stronę internetową używając tylko HTML i CSS jest dobrą podstawą wiedzy, ale to może tylko stworzyć statyczną stronę internetową. Projektowanie stron internetowych ewoluowało w kierunku dostarczania dynamicznych treści. Jeśli połączysz swoje umiejętności kodowania z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią, możesz praktycznie zbudować każdy rodzaj strony internetowej, który chcesz.

Jeśli nigdy nie projektowałeś strony internetowej, spróbuj użyć gotowych układów graficznych. Można je łatwo znaleźć online dla kilku blogujących stron internetowych, takich jak Blogspot czy Tumblr. Ciekawy układ graficzny zwróci uwagę na treść i nada stronie profesjonalny wygląd. Po prostu upewnij się, że Twój layout jest atrakcyjny dla Twojej docelowej grupy odbiorców!

Zminimalizuj ilość kliknięć lub przewijania, które muszą wykonać odwiedzający, aby uzyskać dostęp do informacji. Im więcej użytkownik musi klikać lub przewijać, aby znaleźć poszukiwane informacje, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zrezygnuje z ich poszukiwania. Dąż do tego, aby na każdej stronie Twojej witryny było co najmniej 400 słów, łącząc strony, których zawartość spada poniżej tej liczby słów.

Uporządkuj swoje linki i unikaj umieszczania zbyt wielu linków w jednym obszarze swojej witryny. Może to dezorientować odwiedzających i sprawić, że opuszczą Twoją stronę. Jeśli masz wiele mało lub średnio ważnych linków, naśladuj “blogi” widoczne w wielu blogach i schowaj je w kolumnie po prawej stronie strony.

Aby pomóc Twojej stronie funkcjonować tak, jak jest to zamierzone, upewnij się, że wszystkie Twoje linki działają. Jeśli masz zepsute linki, odwiedzający mogą być sfrustrowani, gdy próbują kliknąć na coś, co ich interesuje. Sfrustrowani odwiedzający nie jest czymś, co chcesz, bo kończy się na tym, że opuszczają Twoją stronę w szaleństwie.

To jest ważne, aby zrobić swoje badania. Upewnij się, że wiesz, kto jest grupą docelową. Twój projekt strony powinien odwoływać się do ludzi, do których chcesz dotrzeć. Ten dodatek będzie się opłacać w zyskach na koniec dnia.

W końcu, projektowanie stron internetowych stało się tak proste, że każdy może to zrobić. Od Twojej 8-letniej sąsiadki, która ma własną stronę Pokemon, do mojej 90-letniej Babci oraz forum pikowania, które założyła, wszyscy wydają się być aktywni online. Załóż swoją firmę z własną obecnością i ciesz się z zysków, które przynosi!