Dostęp do prywatnej opieki medycznej – pakiety medyczne

pakiety medyczne

Pakiety medyczne stanowiące prywatną opiekę medyczną są nie tylko pozapłacowym benefitem motywującym, lecz także istotnym elementem w zakresie budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Niezależnie od rodzaju pakietu medycznego dla firmy i pracowników – są to szerokie korzyści, a także doskonały dostęp do lekarzy i zabiegów medycznych.

Korzyści z pakietów medycznych dla pracowników

Istnieją różnorodne korzyści dla pracowników wynikające z dostępu do prywatnej opieki medycznej lux-med (więcej na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/lux-med/). Przede wszystkim zmniejsza się absencja w pracy. Zgodnie ze statystykami zdrowi oraz zadowoleni pracownicy nie chorują często, a tym samym nie pobierają częstych zwolnień lekarskich. Natomiast jeżeli już występuje zwolnienie, wówczas czas leczenia jest krótszy, między innymi ze względu na możliwość szybkiego umówienia wizyty lekarskiej. Zmniejsza się w ten sposób straty finansowe, które mogłyby wynikać z nieobecności pracowników. Ogranicza się również występowanie chorób zawodowych i skutków tychże chorób. Korzystny dostęp do lekarza może znacząco przyspieszyć diagnostykę oraz skutecznie leczyć wiele chorób na wczesnym etapie ich wystąpienia. Dlatego odpowiednio podjęte leczenie może doprowadzić do całkowitego wyleczenia nawet w przypadku bardzo poważnych chorób. Pakiety medyczne saltus są również dopasowane do realnych potrzeb pracodawców oraz pracowników (więcej na https://zdrowiewfirmie.pl/saltus/). Uwzględnia się przy tym również możliwości finansowe.

Korzyści z pakietu medycznego dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy korzystając z pakietów medycznych dla pracowników mogą liczyć na dużą oszczędność czasu. Pracownicy, który nie przebywają na zwolnieniach lekarskich nie generują problemu zastępstwa oraz przekładania terminów. Pracownicy są również bardziej zadowoleni z pracy oraz zmotywowani do swoich zadań. Co więcej przedsiębiorstwo oferujące pracownikom prywatne pakiety medyczne można otrzymać w firmie najlepszych pracowników. Zmniejszy to rotację oraz ograniczy czas przeznaczony na wdrażanie nowych pracowników do pracy. Istnieją także szerokie korzyści wizerunkowe. Przede wszystkim przedsiębiorstwo zyskuje wizerunek pracodawcy, który dba o zdrowie pracowników oraz ich rodzin. Zwiększa to jego konkurencyjność na rynku. Dlatego pakiety medyczne to idealny sposób na zwiększenie efektywności pracy pracowników, a także pokazanie, że w firmie zależy na jej pracownikach. Dzięki bogatej ofercie pakietów przedsiębiorstwo może dobrać ich zakres do własnych możliwości finansowych oraz potrzeb swoich pracowników na każdym stanowisku.