Porady eksperta, którego potrzebujesz podczas nauki gry na gitarze

gitara

Wielu ludzi jest poruszanych przez wykwalifikowanych gitarzystów. Oszałamiające dźwięki gitary są zdolne do wytwarzania mają inspirować niezliczone aspirujących muzyków. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci rozpocząć swoją podróż w grze na gitarze.

Najlepszym sposobem na naukę gry na gitarze jest częste ćwiczenie. Nie należy ćwiczyć raz w tygodniu przez trzy godziny. Ćwicząc każdego dnia, zbudujesz lepszą pamięć o palcach. Staraj się ćwiczyć co najmniej pół godziny dziennie. Jeśli to możliwe, pchaj ten czas do pełnej godziny każdego dnia.

Niech twoje opuszki palców budują nagniotki. Granie na gitarze może być zaskakująco bolesne. Ale nie martw się. Po prostu trzymaj się tego. Ćwicz regularnie, aż zaczniesz budować modzele na opuszkach palców. Gdy Twoje palce będą twardsze i przyzwyczajone do gry, okaże się, że gra na gitarze jest znacznie mniej bolesna.

Jeśli jakiś kawałek materiału okazuje się szczególnie trudny, zwolnij wszystko. Możesz naturalnie czuć skłonność do szybkiej gry, ale to tylko w końcu utrudni Ci grę. Zacznij od powieszenia fragmentu w wolnym tempie, a następnie stopniowo zwiększ swoje tempo. Będziesz zaskoczony, o ile łatwiejszy stanie się dla Ciebie proces uczenia się!

Naucz się otwartych strun i zacznij grać proste piosenki. Zapamiętaj pojedyncze nuty, bo to ułatwi Ci później naukę akordów i skal. Chociaż czasem warto spróbować czegoś trudniejszego, to jednak przez kilka pierwszych miesięcy trzymać się prostych piosenek i ćwiczyć je codziennie.

Znajdź swój własny styl gry na gitarze. Kiedy już przejdziesz do podstaw, musisz wypracować swój własny styl gry. Pomyśl o tym, jaką muzykę lubisz. Kiedy staniesz się wygodny podczas gry na gitarze, powinieneś mieć możliwość eksperymentowania z różnymi stylami i grania na czym tylko chcesz.

Spróbuj nauczyć się jednej prostej piosenki na tydzień. Ćwiczenie wagi może się zestarzeć. Nie miej obsesji na punkcie uczenia się podstaw zbytnio. Upewnij się, że stosujesz to, czego się nauczyłeś, do prawdziwej muzyki. Naucz się grać dziecięce rymowanki lub kolędy i pracuj dalej.

W miarę jak zaczynasz uczyć się grać na gitarze, dobrym pomysłem jest również nauka zmiany własnych strun i samodzielnego strojenia pręta kratownicowego. To może być kosztowne, aby ktoś zrobił te rzeczy za ciebie, a jeśli wiesz jak, możesz to zrobić sam, gdy pojawi się taka potrzeba. Smyczki pękają i w każdej chwili przestają być dostrojone, więc wiedząc, jak to zrobić, możesz wrócić do gry tak szybko, jak to możliwe.

Ludzie na całym świecie cieszą się z brzmienia gitary. Niezależnie od rodzaju muzyki, gitary mogą tworzyć muzykę, która nie ma sobie równych. Trzymaj te wskazówki pod ręką, by móc się do nich odwołać, gdy zaczniesz uczyć się grać na tym pięknym instrumencie.