Szczęśliwej drogi już czas, czyli jak wybrać pierścionki zaręczynowe?

pierścionek zaręczynowy

Uczucia wyrazić można na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest założenie na palec wybranki pierścionka zaręczynowego. Jest on symbolem trwałości uczuć i chęci przejścia przez życie razem. Pierścionki zaręczynowe występują w różnych modelach i cechują się ciekawym wzornictwem. Jakie warianty pierścionków można spotkać u jubilera i czym się sugerować w trakcie zakupu? 

Bogaty wachlarz wyboru

Sklepy jubilerskie cieszą się ogromnym wyborem ozdób biżuteryjnych na każdą okazję. Myśląc o scementowaniu związku poprzez małżeństwo, warto rozejrzeć się za wyjątkową obrączką ślubną. Od bezmiaru pierścionków o różnej wielkości, zdobnictwie, sposobach wykończenia może się zakręcić w głowie. Jednak nie warto stawiać na sztampę, planując ślub z tą jedną jedyną. Na stanie sklepów jubilerskich znajdują się zarówno klasyczne pierścionki zaręczynowe, jak i te bardziej odważne, niestandardowe modele. Można postawić na skromną obrączkę, jeśli wybranka serca nie lubi przepychu albo wersję bardziej ekstrawagancką. Na topie znajdują się pierścionki wypełnione ametystem i perłą. W zależności od możliwości finansowych pozwolić sobie można na pierścionki o wysokiej próbie złota. 

Warto podkreślić, że obrączki wypełnione drogocennym kruszcem stanowią fenomenalne uzupełnienie dla sukni ślubnej i kreacji wieczorowej. Taka obrączka noszona na palcu panny młodej sprawia, że czuje się ona wyjątkowo w trakcie uroczystości zaślubin i niepodważalnie wyróżnia się na tle gości. 

Na co warto zwrócić uwagę?

W trakcie pobytu w zakładzie jubilerskim warto, jest sobie odpowiedzieć na pewne pytania, które ułatwią zakup i sprawią, że wybranka serca nie poczuje się rozczarowana. Pierścionki zaręczynowe nie są przecież byle jaką ozdobą biżuteryjną. Pełnią funkcje ważnego symbolu podkreślającego moc uczucia i chęć założenia rodziny.

  • Jaką sumę można poświęcić na zakup? Pieniądze nie kojarzą się co prawda z romantyzmem, lecz to od kwoty, którą można poświęcić, zależy zakup odpowiedniego pierścionka. Reguła jest taka, że im wyższa próba złota, tym wyższa cena. Podobnie rzecz ma się z wypełnieniem obrączki ślubnej. Piękne kamienie szlachetne kuszą majestatem, lecz ich obecność w pierścionki kosztuje. 
  • Jaki styl preferuje wybranka? Od odpowiedzi na to pytanie zależy wybór tego właściwego modelu. Jeśli jest pragmatyczną i oszczędną kobietą, to zakup ekstrawaganckiego pierścionka uzna za przesadną rozrzutność. Gdy wybranka jest osobą oryginalną, lubiącą podkreślać unikatowy styl, bardziej nowoczesne warianty pierścionków będą w sam raz.
  • Czym zajmuje się wybranka? Charakter pracy, którą wykonuje wybranka serca, odgrywa ważką rolę. Chodzi o komfort noszenia pierścionka.

Szyk i elegancja

Kobietom preferującym elegancki styl poleca się specjalnie zdobione pierścionki zaręczynowe. W modzie są aktualnie obrączki zdobione perłą, rubinem i szafirem. Charakteryzują się wysoką próbą złota wynoszącą 14 karatów. Będą idealnym dodatkiem do kreacji wieczorowej na firmowych bankietach i spotkaniach rodzinnych. Panna młoda, nosząc na palcu taką obrączkę, będzie zadawać szyku w trakcie ceremonii ślubnej w kościele i na weselu.