W jakich przypadkach należy poddać auto kasacji?

W jakich przypadkach należy poddać auto kasacji?

Kasacja pojazdów to jedno z korzystniejszych rozwiązań, kiedy koszty naprawy uszkodzonego auta znacznie przewyższają jego wartość. To także praktyka, jaką stosuje się, gdy samochód określany jest wrakiem, a stopień zniszczenia jest tak poważny, że naprawa nie będzie gwarantować bezpieczeństwa prowadzenia pojazdu po gruntownym remoncie. Auto szrot z Torunia podkreśla również, że na kasację decydują się osoby, które chcą mieć pewność, że proces ten przebiegnie zgodnie z przepisami prawa.

Na czym polega kasacja auta?

Przed oddaniem samochodu do kasacji, właściciel musi wyciągnąć z niego wszystko, co może mieć jakąś wartość – np. części eksploatacyjne. Konieczne jest też spełnienie kilku formalności – przedstawienie pełnej dokumentacji w stacji złomowania, dowodu rejestracyjnego lub specjalnego zaświadczenia z Wydziału Komunikacji, które potwierdzi, że dana osoba jest właścicielem samochodu. Niezbędna jest też umowa kupna-sprzedaży i dowód tożsamości.

Kasacja pojazdów z Poznania przeprowadzana przez doświadczone firmy wiąże się z wydaniem właścicielowi auta zaświadczenia o przyjęciu wraku, aby unieważnić samochód. Wyda też tablice rejestracyjne. Z takimi dokumentami trzeba udać się do Urzędu Komunikacji co najmniej 30 dni po kasacji i wyrejestrować pojazd. W chwili, gdy samochód przestaje istnieć, jego ubezpieczenie już nie obowiązuje. Dlatego właściciel może ubiegać się o zwrot opłaconej składki.

Dlaczego warto oddać wrak do kasacji?

Auto szrot z Torunia skupuje i złomuje każdy pojazd – bez względu na markę, rocznik, stan i tego, czy auto ma aktualny przegląd techniczny. Nie ma znaczenia czy jest to samochód uszkodzony, wycofany ze sprzedaży i eksploatacji, czy może powypadkowy – fachowcy zawsze odbierają je bezpłatnie od Klienta. Przy odbiorze w ustalonym wcześniej terminie i miejscu, otrzyma się zapłatę w gotówce, aby ograniczyć formalności do minimum.

Co musi znajdować się w samochodzie przeznaczonym do kasacji?

Kasacja pojazdów z Poznania jest wykonywana tylko wtedy, gdy w złomowanym samochodzie znajdują się podstawowe elementy, takie jak:

  • cała karoseria (nawet gdy jej fragmenty uległy uszkodzeniu) – podstawę stanowi element z wybitym numerem VIN, dzięki któremu pracownik stacji identyfikuje samochód,
  • komponenty podwozia i silnika ze skrzynią zmiany biegów,
  • układ hamulcowy, układ jezdny i koła.

Warto mieć te aspekty na uwadze, ponieważ samodzielny demontaż podstawowych podzespołów może wiązać się z tym, że kasacja pojazdów nie będzie możliwa do przeprowadzenia.

Auto szrot z Torunia SCRABCAR oferuje skup samochód bez względu na ich stan techniczny. To w pełni legalne miejsce, które wystawia niezbędne dokumenty, będące poświadczeniem złomowania samochodu. Fachowcy odbierają samochody osobowe lawetami z określonych miejsc i o godzinach wyznaczonych przez Klienta. Odbiór samochodów jest darmowy, a płatność za odbierany pojazd realizowana jest gotówkowo w tym samym dniu. Bez konieczności jeżdżenia do szrotu można więc zaoszczędzić swój cenny czas, a także otrzymać szybki zastrzyk gotówki za oddawane auto – nawet jeśli jest niesprawne!